HomeŚwiat

Niemcy: strzały na dyskotece w Konstancji. Policja zastrzeliła napastnika – to 34-letni Irakijczyk

Niemcy: strzały na dyskotece w Konstancji. Policja zastrzeliła napastnika – to 34-letni Irakijczyk

Nocna strzelanina w dyskotece w Konstancji na południu Niemiec. Policja zastrzeliła napastnika, który wcześnie zabił jedną osobę, a trzy – ciężko ranił. Na razie policja nie potwierdza terrorystycznych motywów napastnika. Media, powołując się na relacje świadków twierdzą, że napastnik był uzbrojony w broń maszynową. 

Nad ranem policja w Konstancji została zaalarmowana, że w jednej z dyskotek doszło do strzelaniny, w efekcie której są ofiary. Napastnikiem okazał się 34-letni Irakijczyk, który używając prawdopodobnie pistoletu maszynowego strzelał na oślep. Zabił jedną osobę i ciężko ranił trzy. Po opuszczeniu dyskoteki doszło do wymiany ognia z policją. Śmiertelnie ranny został napastnik, który wcześniej postrzelił policjanta.

Motywy sprawcy nadal nie są znane. Friedrich Bezikofer z policji w Konstancji powiedział w telewizji N24, że prawdopodobnie nie był to akt terrorystyczny. Jednak – jak wynika z komunikatów policji – nadal do końca nie jest wyjaśnione, czy sprawca działał sam. Obecnie jest prowadzone intensywne śledztwo.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/dabr

COMMENTS