Niemcy: Rośnie opór wobec ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji

Niemcy: Rośnie opór wobec ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji

Rośnie liczba przeciwników podpisania przez Niemcy ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji. Zdecydowanie przeciwna traktatowi jest eurosceptyczna partia AfD, swoje niezadowolenie wyraża też wielu polityków CDU.

Krytycznie wobec globalnego paktu o migracji wypowiedział się jeden z kandydatów na przewodniczącego CDU Jens Spahn. Poparli go inni chadeccy politycy. Jeden z członków władz CDU Axel Fischer podczas posiedzenia klubu zdecydowanie opowiedział się za tym, aby Niemcy nie podpisywały paktu. Podobnego zdania jest inny poseł CDU Marian Wendt. “Proponowany dokument w wielu kwestiach pozostawia zbyt dużo pytań” – powiedział w “Die Welt”.

W wielu niemieckich miastach odbędą się w najbliższą sobotę demonstracje przeciwko przystąpieniu Niemiec do paktu migracyjnego. Organizatorami demonstracji jest między innymi AfD oraz Pegida – stowarzyszenie walczące z islamizacją Niemiec. Demonstracje odbędą się w Bonn, Berlinie, Dreźnie i Duesseldorfie.

Wcześniej władze Austrii zapowiedziały, że nie podpiszą dokumentu. Jak twierdzą niemieckie media także Szwajcaria zgłasza wątpliwości i być może sprawę rozstrzygnie referendum.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mcm/as

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0