HomePILNE

Niemcy: Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech ostrzega przed partią AfD

Niemcy: Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech ostrzega przed partią AfD

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster na łamach dzisiejszego “Welt am Sonntag” ostrzega przed partią AfD. Jego zdaniem członkowie tej partii nawołując do nienawiści wobec wszystkich mniejszości, tworzą wrogą atmosferę także wokół Żydów.

Nawiązując do zbliżających się wyborów w Saksonii i Brandenburgii Josef Schuster ostrzegł przed popieraniem partii AfD. “Moim zdaniem AfD celowo wzbudza w społeczeństwie obawy wobec mniejszości i jest o wiele bardziej powiązana z ideologią neonazistowską, niż to się przedstawia na zewnątrz” – powiedział polityk. Zaapelował do wszystkich partii, aby w przyszłości nie tworzyć koalicji z AfD.
Także dyrektor Centrum Dokumentacji Nazistowskich Zbrodni Mijam Zadoff ostrzegła przed wzrostem antysemityzmu w Niemczech. “Każdy, kto popiera partie autorytarne i populistyczne powinien zdawać sobie sprawę, że to nie jest gra i będzie to miało poważne konsekwencje” – powiedziała w dzisiejszym dzienniku “Juedische Algemeine”.
Kilka tygodni przed lokalnymi wyborami w Brandenburgii i Saksonii sondaże wskazują, że w obydwu landach eurosceptyczna AfD ma szanse walczyć o zwycięstwo.

COMMENTS