HomePILNE

Niemcy prowokują Polaków?! Znów określenie “polski obóz” w niemieckich mediach…

Niemcy prowokują Polaków?! Znów określenie “polski obóz” w niemieckich mediach…

Lewicowy “Tegeszeitung” na swoich stronach internetowych pisze o “polskim obozie”. Niemiecki dziennik opisując deportację z USA do Niemiec byłego esesmana Jakiva Palija napisał, że w 1941 roku szkolił się on w “polskim obozie w Trawnikach”.

Jak dowiedziało się Polskie Radio w sprawie użycia przez niemiecką gazetę fałszywego określenia o “polskim obozie” już interweniowała polska ambasada w Berlinie.

“Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie po raz kolejny podjęła interwencję w sprawie użycia wadliwego kodu pamięci, czyli obraźliwego sformułowania “polski obóz pracy” w kontekście niemieckiego narodowosocjalistycznego obozu w Trawnikach” – powiedział Polskiemu Radiu rzecznik prasowy polskiej ambasady Dariusz Pawłoś. Jego zdaniem sprawa Jakiva Palija jest kolejnym przykładem niewłaściwego informowania niemieckiej, jak również światowej opinii publicznej na temat zbrodni nazistowskich dokonanych w okupowanej Polsce.

To nie pierwszy raz gdy niemiecki dziennik “Tegeszeitung” używa fałszywych sformułowań “polski obóz koncentracyjny lub zagłady”. Takie określenia znalazły się w gazecie m.in. w 2006 i 2011 roku.

CZYTAJ TEŻ: Nieprawdopodobne! Niemiecki Trybunał Sprawiedliwości pośrednio usprawiedliwia użycie przez ZDF sformułowania „polskie obozy zagłady”

 

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)//Waldemar Maszewski/Berlin/sk

COMMENTS