Niemcy: Orkan “Ciara spowodował liczne straty materialne. Wiele osób zostało rannych, w tym kilka ciężko

Niemcy: Orkan “Ciara spowodował liczne straty materialne. Wiele osób zostało rannych, w tym kilka ciężko

Orkan “Ciara”, który od wczoraj atakuje Niemcy, spowodował liczne straty materialne u naszych zachodnich sąsiadów. W wyniku huraganu wiele osób zostało rannych, w tym kilka ciężko. Niemiecka kolej wstrzymała ruch wszystkich pociągów, zablokowanych jest wiele kilometrów dróg. Odwołano większość lotów. Orkan sieje spustoszenie w centralnych i południowych landach.

Jeszcze wczoraj w całych Niemczech wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Utrudnienia w ruchu będą trwały do końca dnia. Większość niemieckich lotnisk wstrzymało lub ograniczyło ruch samolotów. Lufthansa z monachijskiego lotniska zawiesiła do 13.00 wszystkie loty kontynentalne, a do 14.00 – międzykontynentalne.

We Frankfurcie nad Menem wichura przewróciła duży dźwig budowlany, który – upadając – uszkodził katedrę. W Hamburgu ze względu na huragan zamknięto wiszący most drogowy Koehlbrandbruecke. W większości miast Bawarii, Hesji, Dolnej Saksonii oraz Badenii Wirtembergii odwołano zajęcia w szkołach.

Służby meteorologiczne prognozują, że silne wiatry mogą spowodować tak zwaną cofkę na rzece Łaba, a to może spowodować podtopienie hamburskiego portu i część miasta.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/BerlinCOMMENTS

WORDPRESS: 0