HomeŚwiat

Niemcy: Noc sylwestrowa bez petard i fajerwerków

Niemcy: Noc sylwestrowa bez petard i fajerwerków

Niemiecki rząd zapowiada nowe obostrzenia epidemiczne na okres świąteczny. Jutro kanclerz Angela Merkel i premierzy landów chcą zatwierdzić rozporządzenia, przewidujące między innymi zakaz używania petard i fajerwerków w nowy rok. Minionej doby odnotowano w Niemczech ponad 13 i pół tysiąca zakażeń koronawirusem.

Agencja prasowa DPA podaje, że w tygodniu poprzedzającym Nowy Rok sprzedaż, zakup oraz odpalanie fajerwerków mają zostać zakazane. Celem nowej regulacji jest odciążenie służby zdrowia i unikanie większych zgromadzeń. Pod koniec grudnia niemieckie media co roku informują o tysiącach wypadków, wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z petardami.

Rząd federalny i szefowie landów porozumieli się już także w sprawie dalszych ograniczeń dotyczących prywatnych spotkań. Od 23 grudnia do 1 stycznia może się spotykać maksymalnie 10 osób z dwóch gospodarstw domowych. Spod regulacji wyłączone są dzieci do 14. roku życia.

Tymczasem pracownicy Instytutu Roberta Kocha twierdzą, że sytuacja epidemiczna w Niemczech uległa poprawie, choć w niektórych regionach poziom nowych infekcji jest nadal wysoki Najwięcej przypadków koronawirusa stołeczna placówka odnotowuje obecnie w Berlinie, Bremie i Bawarii.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Wojciech Osiński/i mg/w zr

COMMENTS