3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Niemcy: Komercyjna pomoc przy samobójstwie jest legalna! Tak orzekł Niemiecki Trybunał Konstytucyjny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziś Niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe uchylił ustawę zakazującą działalności komercyjnej w zakresie doradztwa i pomocy osobom pragnącym zakończyć życie. Dwa największe kościoły w Niemczech (katolicki i ewangelicki) ostro krytykują wyrok.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa z 2015 roku jest niezgodna z konstytucją. Przewodniczący Trybunału Andreas Vosskuhle uzasadniając wyrok powiedział, że obowiązuje prawo do samostanowienia o własnej śmierci a także wolność wyboru w podejmowaniu decyzji o samobójstwie i skorzystaniu przy tym z pomocy innych.

Przeciwko wyrokowi zaprotestował zarówno Niemiecki Episkopat jak i Rada Kościołów Ewangelicznych. We wspólnym oświadczeniu władze kościołów napisały, że „Dzisiejszy wyrok to wyłom w naszej kulturze, która ukierunkowana jest na afirmację i promocję życia”.

Kościół ostrzega, że oferty popełniania samobójstw staną się normą w Niemczech.

„Obawiamy się, że zgoda na zorganizowane oferty samobójcze może w subtelny sposób wywierać presję na osoby starsze i chore aby korzystały z takich ofert” – oświadczyli przewodniczący Niemieckiego Episkopatu kardynał Reinhard Marx oraz przewodniczący Rady Kościołów Ewangelicznych Heinrich Bedford-Strohm.

Media niemieckie twierdzą, że jest to bezprecedensowy wyrok, który szeroko otwiera drzwi do zalegalizowania w Niemczech każdej formy eutanazji.

IAR/#Waldemar Maszewski/Berlin/i jf/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520