HomeŚwiat

Niemcy: Kanclerz spotkała się z rodzinami ofiar ubiegłorocznego zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie

Niemcy: Kanclerz spotkała się z rodzinami ofiar ubiegłorocznego zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie

Kanclerz Niemiec spotkała się z rodzinami ofiar i rannymi w zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Do spotkania z Angelą Merkel doszło na dzień przed rocznicą ataku terrorystycznego. Zginęło wówczas 11 osób, a ponad 70 zostało rannych.

3-godzinne spotkanie odbyło się po południu w Urzędzie Kanclerskim, bez udziału dziennikarzy. Według dziennika “Bild Zeitung” przybyło na nie 90 osób z Niemiec, Izraela, Czech, Ukrainy i z Polski. Gości posadzono przy 15 stołach, do których dosiadała się Angela Merkel.
“Mieliśmy nadzieję na odbycie z panią kanclerz otwartej i szczerej debaty, której jednak zabrakło” – mieli powiedzieć po spotkaniu zaproszeni goście. Jak twierdzi agencja DPA, Angela Merkel uzgodniła, że jesienią przyszłego roku dojdzie do kolejnego spotkania. Podczas niego rodziny ofiar i poszkodowani poinformują, czy otrzymali pomoc obiecaną im przez rząd federalny i niemiecką kanclerz.
19 grudnia 2016 roku terrorysta Anis Amri zastrzelił w Berlinie polskiego kierowcę, ukradł mu ciężarówkę, którą następnie wjechał w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku na placu Breitscheidplatz w Berlinie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/em/kano

COMMENTS