-0.4 C
czwartek, 28 marca, 2024

Niemcy: Gol Piątka, porażka Herthy, zwycięstwo Borussii

W Niemczech 31. kolejka piłkarskiej Bundesligi i gol Krzysztofa Piątka dla Herthy Berlin. Jego klub jednak przegrał u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:4 (1:0). Piątek trafił do siatki w 24. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. To jednak nie pomogło Hercie, która już od końcówki pierwszej połowy grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dedricka Boyaty. W drugiej połowie Eintracht to wykorzystał, strzelił 4 gole i zdobył trzy punkty. Piątek grał do 75. minuty.

Licząc wszystkie rozgrywki, trzynasty z rzędu mecz wygrał Bayern Monachium. Bawarczycy – tym razem bez pauzującego za żółte kartki Roberta Lewandowskiego – pokonali Borussię Moenchengladbach 2:1 (1:1).
W Dusseldorfie Fortuna (w której cały mecz na ławce spędził Dawid Kownacki) przegrała 0:1 (0:0) z Borussią Dortmund z Łukaszem Piszczkiem, który znów założył kapitańską opaskę. Jedyną bramkę zdobył w samej końcówce (w piątej doliczonej minucie) Erling Braut Haaland.

W innych sobotnich meczach, FC Koeln przegrał 1:2 (0:1) z Unionem Berlin z Rafałem Gikiewiczem w bramce, Paderborn uległo 1:5 (0:3) Werderowi Brema, a Wolfsburg zremisował 2:2 (2:1) z Freiburgiem.

Bayern (73 pkt) jest już o krok od tytułu mistrza Niemiec. Na trzy kolejki przed końcem sezonu, ma siedem punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. Jedenaście punktów traci trzeci w tabeli RB Lipsk.

W niedzielę na zakończenie tej serii gier, Mainz zagra z Augsburgiem (15.30), a Schelke Gelsenkirchen z Bayerem Leverkusen (18.00).