HomeŚwiat

Niemcy: Dyskusja o skali ograniczeń sanitarnych, minister zdrowia straszy karami

Niemcy: Dyskusja o skali ograniczeń sanitarnych, minister zdrowia straszy karami

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiada zaostrzenie kar za naruszenie dyscypliny sanitarnej. Szef resortu udzielił wywiadu telewizji ARD. W niemieckich mediach ponownie rozgorzała dyskusja o skali ograniczeń, wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa.

W rozmowie z telewizyjną jedynką minister Jens Spahn poinformował, że rząd federalny zamierza ściślej kontrolować to, czy mieszkańcy przestrzegają restrykcyjnych przepisów. “Ludzie nie zakażają się w szkołach lub w pracy, lecz na prywatnych imprezach, gdzie nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa sanitarnego” – twierdzi minister zdrowia. Jak dodaje, za łamanie restrykcyjnych przepisów trzeba się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi do kilkuset euro.

Jednocześnie minister zastrzegł, że obecnie nie widzi konieczności wprowadzania nakazu noszenia maseczek ochronnych na terenie całego kraju. Wyjaśnił, że nakładanie takiego obowiązku będzie zależało od sytuacji w poszczególnych regionach.

Na początku tygodnia minister Spahn zapowiedział nową strategię testowania na Covid-19 oraz inne zasady kwarantanny w okresie jesiennym i zimowym.

Jak poinformował Instytut im. Roberta Kocha, w ciągu ostatniej doby w Niemczech odnotowano 2153 przypadki zakażenia koronawirusem.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Osiński/i mg/w dwi/

COMMENTS