Niemcy: Coraz więcej hakerskich ataków na federalne urzędy

Niemcy: Coraz więcej hakerskich ataków na federalne urzędy

W Niemczech wzrasta liczba hakerskich ataków na urzędy federalne – poinformował szef agencji rządowej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo komputerowe – BSI, Arne Schoenbohm. Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiada wzmocnienie bezpieczeństwa cybernetycznego kraju.
Arne Schoenbohm przyznał na konferencji prasowej, że niemieckie urzędy, ośrodki przemysłowe, a także osoby prywatne są coraz częściej atakowane przez hakerów. “Tylko w zeszłym roku zarejestrowaliśmy w Niemczech 800 milionów szkodliwych programów. Codziennie pojawia się trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy ich nowych wariantów. Odnotowaliśmy dwa miliony ataków na służbowe komputery należące do urzędów federalnych” – powiedział Schoenbohm.
Horst Seehofer w związku z coraz częstszymi atakami hakerskimi, chce rozszerzyć działanie BSI. Jego zdaniem – ta agencja – obok Federalnego Urzędu Śledczego, kontrwywiadu i policji kryminalnej musi się stać ważnym filarem niemieckiego bezpieczeństwa. Rząd federalny zamierza w przyszłym roku zwiększyć jej budżet oraz liczbę etatów z 800 do 1300.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mcm/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce





COMMENTS

WORDPRESS: 0