26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Niemcy: Brakuje mieszkań dla uchodźców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze niemieckich miast mają problem z zapewnieniem mieszkań uchodźcom. Kanclerz Angela Merkel, w cotygodniowym przesłaniu do obywateli opublikowanym w formie nagrania wideo na jej stronie internetowej, zaapelowała do imigrantów, aby zechcieli osiedlać się na terenach wiejskich.

Zdecydowana większość uchodźców, którzy przybyli do Niemiec chce mieszkać w dużych ośrodkach miejskich. Ogromne wydatki związane z ich przyjęciem powodują trudności finansowe i zadłużenia wielu dużych aglomeracji. Z danych hamburskiego senatu wynika, że pomimo wydanych w 2016 roku na rozlokowanie uchodźców 900 milionów euro, w dalszym ciągu brakuje kilku tysięcy mieszkań. Brema ma taki sam problem. Senator ds. socjalnych z tego miasta wystąpiła w lokalnym radiu z apelem do prywatnych właścicieli, aby udostępniali uchodźcom mieszkania. Z kolei kanclerz Angela Merkel w cotygodniowym nagraniu video, umieszczonym w Internecie zaapelowała do uchodźców, aby przenosili się na wieś.
„Muszę zwrócić się do uchodźców, których większość mówi, że chce do dużego miasta, ale tam znalezienie mieszkania obecnie jest wyjątkowo trudne. Dlatego radzę wam osiedlać się w regionach wiejskich, gdzie nie mieszka zbyt dużo ludzi, gdzie na pierwszy rzut oka takie miejsca wydawać się mogą mało interesujące, ale to właśnie tam mieszkańcy mogą lepiej zadbać o uchodźców i jest większa szansa na integrację” – powiedziała niemiecka kanclerz..
Zaapelowała też zarówno do uchodźców, jak i do niemieckich obywateli o wykazanie względem siebie większego zainteresowania.

/Waldemar Maszewski/Berlin, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520