Niemcy: Atak hakerski na niemieckich polityków

Niemcy: Atak hakerski na niemieckich polityków

Nieznani hakerzy opublikowali w Internecie dokumenty i dane osobowe setek niemieckich artystów, znanych ludzi oraz polityków. Atak dotknął także samego prezydenta Franka Waltera Steinmeiera oraz członków i pracowników Bundestagu. Sprawę bada niemiecki kontrwywiad.

Jako pierwsza informację o ataku podała telewizja RBB, która twierdzi, że w Bundestagu zaatakowane zostały strony wszystkich partii oprócz AfD. W sieci pojawiły się liczne dokumenty oraz numery telefonów komórkowych osób prywatnych i ich dane osobowe. W tym także prywatne listy, czaty, rachunki a nawet informacje o rachunkach bankowych. Z pierwszych informacji wynika, że wśród opublikowanych dokumentów nie ma takich o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. Pomimo to – jak twierdzi “Bild Zeitung” straty spowodowane tym hakerskim atakiem mogą być bardzo duże.

Śledztwo w sprawie hakerskiego ataku prowadzi kontrwywiad, który już w tej sprawie kontaktował się ze służbami innych krajów. Obecnie podejrzenia o dokonanie ataku hakerskiego na Niemcy padają na Rosję, która mogła nawet współpracować z takimi ugrupowaniami jak AfD.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0