HomeŚwiat

Niemcy: Aresztowania członków włoskiej mafii w Niemczech

Niemcy: Aresztowania członków włoskiej mafii w Niemczech

Jak poinformował rzecznik prasowy Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) dziś we Włoszech i w Niemczech przeprowadzono dużą operację przeciwko mafii z Kalabrii. W Niemczech w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej Westfalii i Hesji aresztowano jedenastu mężczyzn w wieku 36 – 61 lat.

Aresztowań w Niemczech dokonano na podstawie wystawionego przez włoskie służby europejskiego nakazu aresztowania. Akcja jest efektem wspólnego włosko-niemieckiego śledztwa przeciwko mafijnemu klanowi Farao-Marinc z okolic miasta Crotone. Z informacji niemieckich śledczych wynika, że na terenie Niemiec działa co najmniej 300-tu członków tej grupy przestępczej Terenem ich działania jest Badenia Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Turyngia oraz portowe miasta Hamburg i Bremerhaven.
Wśród aresztowanych w Niemczech jest m.in. Mario L. – znany biznesmen ze Stuttgartu, utrzymujący przed laty ścisłe kontakty z byłym burmistrzem tego miasta Guentherem Oettingerem. Obecnie Oettinger jest unijnym komisarzem ds. budżetu i zasobów ludzkich
Podczas akcji we Włoszech i w Niemczech aresztowano dzisiaj 170 członków mafii. Skonfiskowano im majątek warty ponad 50 milionów euro.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski, Berlin/kj

COMMENTS