"> Niemcy: Angela Merkel gratuluje premierowi Mateuszowi Morawickiemu. Część niemieckich mediów ponownie straszy... - wiadomosci.com

Niemcy: Angela Merkel gratuluje premierowi Mateuszowi Morawickiemu. Część niemieckich mediów ponownie straszy…

Niemcy: Angela Merkel gratuluje premierowi Mateuszowi Morawickiemu. Część niemieckich mediów ponownie straszy…

Rzecznik prasowy federalnego rządu Steffen Seibert w imieniu Angeli Merkel pogratulował RP Mateuszowi Morawieckiemu zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.

Część niemieckich mediów ponownie straszy przyszłym polskim rządem. “Niemcy i Polska są przyjaciółmi, sąsiadami i partnerami. Chcemy kontynuować tę ścisłą współpracę w interesie obywateli po obu stronach granicy i w interesie Europy” – powiedział dziś rzecznik Steffen Seibert w Berlinie. Z kolei przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Manuel Sarrazina jest zdania, że nowy polski rząd będzie kontynuował politykę obecnego gabinetu. “Dla niemieckiego rządu nie jest istotne, kto rządzi w Polsce. Polsko-niemieckie wzajemne stosunki mają duże znaczenie także z punktu widzenia dziedzictwa historycznego” – powiedział polityk w “Deutschlandfunk”. Manuel Sarrazina nie ukrywa braku zaufania do PiS-u ale jego zdaniem z polskim rządem, który ma silny mandat, Niemcy powinny współpracować.

Część niemieckich mediów próbuje straszyć opinię publiczną, sugerując, że polski rząd obejmie teraz kurs konfrontacyjny z UE.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski,Berlin/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0