Nielegalny imigrant strzela do kobiety na ulicy. Kontrowersyjny spot polityka z Florydy (wideo)

Nielegalny imigrant strzela do kobiety na ulicy. Kontrowersyjny spot polityka z Florydy (wideo)

Spiker florydzkiej Izby Reprezentantów Richard Corcoran opublikował kontrowersyjny spot wyborczy, w którym stwierdza, że za jego rządów Floryda nigdy nie stałaby się sanktuarium dla nielegalnych imigrantów.

W spocie widać roześmianą młodą kobietę idącą ulicą, która nagle, jak mówi narrator, zostaje zastrzelona przez “nielegalnego imigranta, który powinien był zostać deportowany, ale został ochroniony przez miasto sanktuarium”. Komitet Watchdog PAC wydał blisko 100 tys. dolarów na emisję 30-sekundowej reklamy w północnej i środkowej Florydzie.

Pełniący funkcję spikera od 2016 roku Corcoran może wziąć udział w tegorocznych wyborach na gubernatora, choć oficjalnie startu jeszcze nie potwierdził. 52-latek od dłuższego czasu krytykuje nielegalnych imigrantów.

– To ubolewania godna reklama. Jest jawnie rasistowska i ma na celu podsycanie ksenofobii – skomentowała jego spot Melissa Taveras z Florida Immigrant Coalition.

Polityk broni jednak reklamy. – Podstawową rzeczą, jaką powinien się zajmować rząd, jest ochrona swoich ludzi. Spot pokazuje, że jest sytuacją nieakceptowalną, kiedy masz urzędników, którzy pozwalają przestępcom, czyli nielegalnym imigrantom, na przebywanie w sanktuariach stanowiących zagrożenie dla obywateli Ameryki – powiedział.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0