Niedźwiedzica polarna nową mieszkanką Detroit Zoo

Niedźwiedzica polarna nową mieszkanką Detroit Zoo

Detroit Zoo ma nowego mieszkańca. W poniedziałek do ogrodu zoologicznego w Royal Oak przybyła 5-letnia niedźwiedzica polarna imieniem Suka.

Niedźwiedzicę sprowadzono z Henry Vilas Zoo w Madison w Wisconsin. Suka będzie żyć z Nuką, 13-letnim samcem, z którym ma się rozmnażać. Reprodukcję zaleciła organizacja Association of Zoos and Aquariums.

Suka zastąpiła w zoo Talini, 13-letnią samicę, która urodziła się w Detroit Zoo w 2004 roku. Talini miała się rozmnażać z Nuką, kiedy ten został sprowadzony do zoo w 2011 roku, ale para nie miała żadnego potomstwa. Talini została przeniesiono do chicagowskiego Lincoln Park Zoo, gdzie ma reprodukować z 8-letnim samcem Siku.

– Mamy nadzieję, że zmiana otoczenia i partnerów pomoże tym niedźwiedziom w rozmnażaniu – oświadczyła dr Randi Meyerson z Detroit Zoological Society.

Niedźwiedzie polarne w Detroit Zoo żyją na wybiegu Arctic Ring of Life, który liczy 4 akry i na który składają się m.in. tundra, zbiornik ze świeżą wodą, strefa z lodem i basen zawierający 190 tys. galonów słonej wody.

(dr)COMMENTS

WORDPRESS: 0