10.3 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

W niedzielę otwarcie labiryntu z kukurydzy w Kurozwękach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W tym roku mija 11 lat od kiedy w Kurozwękach (woj. świętokrzyskie) na terenie Zespołu Pałacowego tworzone są labirynty. Ścieżki tegorocznego labirynty z kukurydzy już zostały wytyczone.

 

 

W niedzielę 23 lipca o godzinie 13 labirynt zostanie oficjalnie otwarty z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych.

 

Tadeusz Kościuszko z kukurydzy

 

Od 2007 roku Marcin Popiel – obecny właściciel Pałacu w Kurozwękach współpracując z amerykańską firmą The Maize, która zajmuje się projektowaniem labiryntów w kukurydzy na całym świecie, w Kurozwękach zrealizował już 10 projektów labiryntu. Labirynt w Kurozwękach co roku cieszy się uznaniem turystów z całego kraju. Jest on także nie lada atrakcją dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

 

– Spacerując po labiryncie można sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie, jak również wiedzę. Na terenie labiryntu nie działają telefony komórkowe, przez co adrenalina jest większa. Co roku organizujemy konkursy, w ścieżkach labiryntu umieszczamy punkty z pytaniami, które trzeba odnaleźć. Każdy uczestnik zabawy ma za zadanie odszukać ukryte pytania i uzupełnić specjalną krzyżówkę. Prawidłowo wypełnione kupony biorą udział w losowaniu nagród. Mamy również drugą zabawę dla chętnych: “Znajdź BONUS”. Zadanie polega na odszukaniu i zaznaczeniu na planie labiryntu lokalizacji dwóch wskazanych na bilecie punktów “B”. Nagrodą za wykonanie zadania będzie paczka z produktami firmy Tygryski, którą uczestnicy zabawy otrzymają przy wyjściu z labiryntu – powiedział Witold Świtalski z Zespołu Pałacowego w Kurozwękach Bohaterem tegorocznego labiryntu jest Tadeusz Kościuszko w związku z obchodami dwusetnej rocznicy jego śmierci.

 

Tym razem na polu kukurydzy o powierzchni 45 000 metrów kwadratowych został wykonany rysunek, do którego inspirację stanowił obraz Kossaka „Kościuszko pod Racławicami”. Do przejścia jest 4 kilometry 165 metrów ścieżek. Najkrótsza trasa prowadząca przez wszystkie punkty, w których umieszczone zostały pytania zabawy edukacyjnej, ma 2 kilometry i 45 metrów. Każdy gość, który zdecyduje się pokonać labirynt, otrzyma plan i krzyżówkę z pytaniami. Pytania będą dotyczyć życiorysu Tadeusza Kościuszki. Aby nie było zbyt trudno, przed wejściem do labiryntu będzie znajdowała się plansza z najważniejszymi faktami z życia wybitnego polskiego pisarza.

 

Do zwiedzania są trzy labirynty

 

Kukurydziany labirynt sąsiaduje z dwoma innymi labiryntami – z buku i konopi. Labirynt bukowy w kształcie gwiazdy jest stałym labiryntem. Jest on czynny w okresie od 20 maja do połowy października. – Labirynt ten został zasadzony w roku 2003 i dopiero w 2015 roku, po 12 latach udostępniony dla turystów. Zapraszamy do niego głównie dzieci, ponieważ jest za niski dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowana została gra terenowa, w której dzieci mają odnaleźć postacie znajdujące się wewnątrz labiryntu i uzupełnić cyferkami od 1 do 6 puste pola na bilecie. Prawidłowo wypełnione kupony biorą udział w losowaniu nagród. Cena za wstęp do labiryntu bukowego wynosi 3 złote. Obok będzie też labirynt z konopi włóknistej na powierzchni około 0,5 hektara – dodał Witold Świtalski z Zespołu Pałacowego w Kurozwękach.

 

Pierwszy labirynt z kukurydzy powstał w Kurozwękach w roku 2007. Nawiązywał do EURO 2012. Ścieżki labiryntu przedstawiały napis Polska Ukraina EURO 2012 oraz kształt piłki futbolowej. W roku 2013 po raz pierwszy labirynt wytyczono z roślin konopi włóknistej, które charakteryzują się wysoką wartością gospodarczą i nie stanowią zagrożenia narkotycznego . Motywem były obchody roku poety Juliana Tuwima, a labirynt miał kształt lokomotywy i nazwiska autora. Labirynt ten cieszył się ogromną popularnością. W latach kolejnych organizatorzy labiryntu nie kontynuowali pomysłu, by został on wytyczony z roślin konopi. Następne labirynty powstawały na polu kukurydzy.

 

Ceny biletów:

 

Bilet normalny: 6 złotych, bilet ulgowy: 4 złote Labirynt z kukurydzy czynny dostępny będzie do zwiedzania do końca września. Bilet wstępu do labiryntu bukowego dla dzieci – 3 złote

 

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520