20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Niedziela z papieżem Franciszkiem – zakończenie ŚDM

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niedziela będzie piątym i ostatnim dniem pobytu papieża Franciszka w Polsce. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie sprawowana na Polach Miłosierdzia Msza św. posłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Papież przybędzie na Campus Misericordiae około godz. 8.45. Najpierw poświęci dwa budynki Caritas. Powstały one w Brzegach dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim jako materialne znaki i miejsca świadczenia miłosierdzia. To dom wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych „Campus Misericordiae” i centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia”. Jest to magazyn żywności przeznaczonej do rozdania potrzebującym w parafiach. Po poświęceniu budynków Caritas, Franciszek przejedzie papamobile wśród wiernych.
O godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W południe papież odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych.
O godz. 17.00 w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami. W przygotowanie Światowych Dni Młodzieży zaangażowanych jest około 20 tysięcy wolontariuszy.
O godz. 18.15 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania papieża Franciszka przez najwyższe władze Rzeczpospolitej i przedstawicieli Episkopatu Polski oraz Archidiecezji Krakowskiej.
Około 18.30 Franciszek odleci do Rzymu polskimi liniami LOT.

TS/IAR, Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520