HomePOLSKA

Niedziela Słowa Bożego. Kościół Katolicki zachęca do czytania Biblii

Niedziela Słowa Bożego. Kościół Katolicki zachęca do czytania Biblii

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest po raz pierwszy w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ustanawiając ten dzień w liście apostolskim papież Franciszek zaznaczył, że ma on przyczynić do poznania Pisma Świętego.

Przewodniczący Dzieła Biblijnego imienia Jana Pawła II ksiądz profesor Henryk Witczyk, powiedział Polskiemu Radiu, że Słowo Boże jest ma niezwykłą moc. „Jeżeli chcemy we współczesnym świecie być chrześcijanami, cieszyć się wiarą, być jej świadkami w miejscach, gdzie tworzy się kulturę, to nasza więź z Pismem Świętym musi być życiowa, pełna dynamizmu i poszukiwania”. – podkreślił.

Ksiądz Henryk Witczyk zachęca do poszukiwania w Piśmie Świętym odpowiedzi na życiowe pytania. „Szukajmy takich fragmentów, które będą korespondować z naszym doświadczeniem życiowym. Wtedy znajdziemy tam interesujące podpowiedzi typu mądrościowego, ludzkiego. Zaraz za nimi odkryjemy natchnienie płynące od Ducha Świętego, bo On zawsze towarzyszy człowiekowi, który czyta Pismo Święte z otwartością, bez uprzedzeń” – wyjaśnia biblista.

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do włączenia się w akcję Biblia i zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego. Zwraca uwagę, że pomoże to wielu osobom w przeżywaniu Niedzieli Słowa Bożego.

Papież Franciszek ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, podkreślił, że jest ona odpowiedzią na prośby wierzących oraz postulaty II Soboru Watykańskiego a także treści zawarte w adhortacji apostolskiej Benedykta XVI „Verbum Domini”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześ/M.Jędrzejczyk/zr

COMMENTS