7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Niedoszły zamachowiec z Nowego Jorku i New Jersey z czterema zarzutami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ahmad Khan Rahani podejrzewanyo podłożenie w ostatni weekend ładunków wybuchowych w Nowym Jorku oraz sąsiednim stanie New Jersey, został formalnie postawiony w stan oskarżenia. Otrzymał cztery zarzuty. W wyniku eksplozji na nowojorskim Manhattanie 31 osób zostało rannych, cudem nikt nie zginął.

 
Zarzuty postawiło Biuro Prokuratora Federalnego. Ahmad Khan Rahani został oskarżony o próbę wielokrotnego zabójstwa w miejscu publicznym przy użyciu broni masowego rażenia, próbę zniszenia mienia publicznego oraz chęć szerzenia przemocy. Władze badają, czy jego czyn nie miał podłoża terrorystycznego. Biały Dom oświadczył, że w tej chwili wszystko na to wskazuje.
Podejrzany podczas przesłuchania oświadczył, że otrzymywał od terrorystów wskazówki jak atakować niewiernych na całym świecie. Chciał zginąć jako zamachowiec- samobójca i w ten sposób zostać męczennikiem.
Ojciec Ahmada Khan Rahaniego w krótkiej rozmowie z dziennikrzami stwierdził, że ostrzegał FBI przed swoim synem już dwa lata temu. „On od dawna źle postępował, uderzył moją żonę bez powodu, powinienien być w więzieniu”- mówił.
Ahmad khan Rahani do skonstruowania bomby użył komponentów zakupionych na portalu aukcyjnym ebay.

 
Jan Pachlowski,Miami, fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520