HomeTechnologie

Niebawem wejdzie do produkcji BMW i8 Spyder

Niebawem wejdzie do produkcji BMW i8 Spyder

BMW prowadzi prace nad stworzeniem produkcyjnej wersji BMW i8 Spyder – taką informację podał szef bawarskiej firmy, Harald Krueger.

Koncept o nazwie BMW i8 Spyder po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2012 roku. W porównaniu z bazową wersją coupe, model został skrócony i wyposażony w dwa fotele. Oprócz tego auto otrzymało szklaną pokrywę silnika i zmieniony mechanizm otwierania drzwi.

Napędem koncepcyjnego modelu Spyder zajmował się 3-cylindrowy silnik 1.5 TwinPower, dostarczający 231 KM mocy i 320 Nm momentu obrotowego. Wsparcie, zapewniane przez jednostkę elektryczną sprawiło, że całkowita moc auta wyniosła 362 KM. Dzięki temu pozbawiony dachu model BMW i8 rozpędzał się od 0 do 100 km/h w 5 sekund.

Początkowe plany zakładały, że Spyder wejdzie do produkcji w 2015 roku, jednak w ostatnim czasie wokół konceptu zrobiło się cicho. Marka nie zarzuciła jednak planów związanych z tym modelem, o czym zapewnił sam szef marki – Harald Krueger. Stwierdził on, że produkcyjnego Spydera zobaczymy na rynku już niedługo.

,foto BMW

COMMENTS