HomePOLSKA

Nie żyje Tomasz Tomczykiewicz

Nie żyje Tomasz Tomczykiewicz

Nie żyje poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Miał 54 lata.
Tomczykiewicz od lat zmagał się z ciężką chorobą nerek, kilka lat temu miał przeszczep – wspomina posłanka PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska. “Walczył z chorobą i był niewiarygodnie dzielny. Szkoda, jak nagle zabraknie tak bliskiego i długo znanego człowieka” – powiedziała Śledzińska-Katarasińska. Maciej Kolon, asystent Tomasza Tomczykiewicza, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że od tygodnia poseł był w szpitalu.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wójcik mówi, że cenił Tomczykiewicza, swojego politycznego przeciwnika, za wspólną pracę na rzecz rzemieślników i drobnych przedsiębiorców. Poseł Borys Budka, były minister sprawiedliwości, wspomina Tomasza Tomczykiewicza jako osobę bardzo aktywną, świetnego organizatora, twórcę sukcesów PO na Śląsku.
Tomczykiewicz był członkiem Platformy był od jej powstania w 2001 roku. Od tego roku był też nieprzerwanie posłem na Sejm. Również w ostatnich wyborach uzyskał mandat poselski. Kierował śląskimi strukturami PO. W latach 2010-2011 Tomczykiewicz był szefem klubu Platformy, a później wiceministrem gospodarki. W czerwcu tego roku ustąpił z tego stanowiska. Wcześniej był członkiem sejmowej komisji do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.

IAR/łp/Siekaj

COMMENTS