Nie żyje noworodek. Miał ponad 3 promile alkoholu!

Nie żyje noworodek. Miał ponad 3 promile alkoholu!

Noworodek miał ponad 3 promile alkoholu! Nie żyje noworodek, którego urodziła pijana matka. Dramatyczna akcja rozegrała się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Noworodek przyszedł na świat w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim 23 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dziecko urodziło się w 28. tygodniu ciąży. Ważyło 1300 gramów. 44-letnia matka dziecka była kompletnie pijana – stwierdzono u niej ponad 3 promile alkoholu. Jeszcze wyższe stężenie alkoholu wykryto w organizmie noworodka – dziecko miało prawie 3,5 promila! Noworodek trafił do szpitala w Warszawie.

Niestety, 17 stycznia noworodek, którego urodziła pijana matka, zmarł… Matka pijanego noworodka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz zarzut zostanie zmieniony. Najpierw zostanie jednak przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, ale odmówiła składania wyjaśnień.

Red. AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0