Nie żyje były arcybiskup Józef Wesołowski

Nie żyje były arcybiskup Józef Wesołowski

Józef Wesołowski nie żyje. Były arcybiskup zmarł nad ranem w Watykanie, podała służba informacyjna Watykanu.

 

Z komunikatu Stolicy Apostolskiej wynika, że były nuncjusz apostolski na Dominikanie zmarł w Watykanie nad ranem “z przyczyn naturalnych”. – Ojciec Święty został o wszystkim poinformowany – głosi komunikat. Ksiądz Józef Kloch, powołując się na biskupa w Watykanie poinformował, że jak najszybciej podane zostaną wyniki sekcji zwłok Józefa Wesołowskiego.
Byłego arcybiskupa i nuncjusza watykańskiego na Dominikanie oskarżano o pedofilię. Informacje o tym podała dominikańska telewizja w 2013 roku publikując obszerny materiał oskarżający arcybiskupa o doprowadzanie nieletnich do czynów nierządnych, bywanie w dzielnicy znanej z procederu prostytucji, posiadanie olbrzymich ilości pornografii dziecięcej w komputerze. Informacje oskarżające arcybiskupa przekazał również dominikański Kościół.Papież Franciszek zadecydował o natychmiastowym odwołaniu nuncjusza i rozpoczęciu jego procesu karnego w Watykanie.

 

Dwa lata temu wydalono go ze stanu duchownego i czekał w Watykanie na proces. Odwołał się od decyzji o wydaleniu ze stanu duchownego i czekał na ponowne rozpatrzenie sprawy.
W lipcu rozpoczęto w Watykanie proces byłego hierarchy, jednak z powodu złego stanu zdrowia Wesołowski nie stanął przed obliczem trybunału, umieszczono go w szpitalu, który kilkanaście dni później opuścił.COMMENTS

WORDPRESS: 0