Nie żyje 13-letnia Wiktoria spod Włocławka. Matka nastolatki znalazła ją martwą w łóżku. Co się stało?

Nie żyje 13-letnia Wiktoria spod Włocławka. Matka nastolatki znalazła ją martwą w łóżku. Co się stało?

Prokuratura Rejonowa we Włocławku prowadzi śledztwo w sprawie zgonu 13-letniej dziewczynki.

To ogromna tragedia dla rodziny 13-letniej Wiktorii S. Matka nastolatki znalazła ją martwą w łóżku. Co się stało? Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że dziewczyna w sobotę 31 sierpnia jeździła z siostrą na rolkach w miejscowości Brzyszewo (gm. Chodecz).

 

Dziewczynkom towarzyszył brat, jeździł jednak na rowerze. Wiktoria podczas jazdy uderzyła głową w drzewo. Gdy dzieci powróciły do domu siostra 13-latki poinformowała o sytuacji mamę. Wiktoria uskarżała się na ból głowy, zwymiotowała. Po leku przeciwbólowym poczuła się lepiej i poszła spać. W nocy, około godz. 1, matka odwiedziła pokój dziecka, a 6 rano, gdy weszła do niego po raz kolejny, zauważyła, że córka nie oddycha.

 

Rodzice rozpoczęli reanimację, wezwali pogotowie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. – Prowadzone jest postępowanie z art. 160. kodeksu karnego [narażenie na niebezpieczeństwo – przyp. red.] – informuje Arkadiusz Arkuszewski, zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku. – Paragraf drugi tego artykułu mówi, że jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prokuratura sprawdzi zatem, czy reakcja rodziców była w tym przypadku właściwa.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0