HomeKultura

Nie tylko disco polo… W małych miejscowościach będą odbywały się koncerty muzyki klasycznej

Nie tylko disco polo… W małych miejscowościach będą odbywały się koncerty muzyki klasycznej

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powiedział, że dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa, w małych miejscowościach będą odbywały się koncerty muzyki klasycznej.

W programie “Gość Wiadomości” TVP szef resortu kultury mówił o wspieranym przez ministerstwo projekcie “Z klasyką przez Polskę”. W ramach przedsięwzięcia w ciągu najbliższego roku w niewielkich miejscowościach odbędą się koncerty najwybitniejszych polskich artystów muzyki poważnej. Piotr Gliński zapowiedział, że w małych salach w małych miejscowościach, gdzie nigdy nie było podobnych koncertów, wystąpią najwybitniejsi polscy symfonicy i soliści. “Artyści bardzo cenią sobie kontakt z publicznością, która na co dzień nie ma dostępu do filharmonii” – podkreślił gość TVP.
Szef resortu kultury dodał, że w ciągu ostatnich czterech lat ministerstwo starało się dbać o dostęp do instytucji kultury dla wszystkich.
Projekt “Z klasyką przez Polskę” organizuje Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, przy wsparciu i pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu w całej Polsce zaplanowanych jest ponad sto koncertów wybitnych muzyków.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/hm/sjoCOMMENTS