31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nie lubimy dłuższych filmików na Youtube

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W serwisie Youtube można znaleźć wszelakie treści. IQS przeprowadził badanie podejścia internautów do długości materiału video. Ponad połowa użytkowników YouTube przerywa za długie materiały filmowe. Dla 1/3 widzów, długość wideo nie ma znaczenia.

Pierwsze pytanie, jakie zostało zadane internautom to „Czy zdarza Ci się przerywać oglądanie filmów na You Tube z powodu zbyt długiego materiału filmowego?”. 57 proc. ankietowanych osób stwierdziło, że przerywa oglądanie filmów, jeśli są one zbyt długie. 17 proc. ankietowanych nie potrafiło się zdecydować. Rozdzielając powyższe informacje na płeć, możemy zauważyć, że ponad połowa (56 proc.) ankietowanych kobiet przerywa oglądanie długiego video, 27 proc. ogląda do końca, a 17 proc. nie mogło się określić. W przypadku mężczyzn, 59 proc. ankietowanych nie ogląda do końca długich materiałów, 24 proc. ogląda. Również, jak w przypadku kobiet, 17 proc. było niezdecydowanych.

 

To, że ponad połowa internautów pozwala sobie na przerywanie zbyt długich materiałów filmowych, to kolejny dowód na to, że we współczesnym świecie coraz częściej wybieramy to, co szybkie, proste i przystępne. Z drugiej strony, tak wysoka wartość pokazuje pewną specyfikę YouTube, która odróżnia medium od telewizji. Widz jest znacznie bardziej wymagający i bez wahania wyłącza treści, które w jakiś sposób mu nie odpowiadają. Bardzo zainteresowała mnie korelacja wielkości miejscowości i tego jak często internauci wyłączają za długie filmy. Z badań wynika, że im większa aglomeracja tym większy odsetek widzów przywiązuje wagę do długości filmu. Wniosek jaki od razu mi się nasuwa, to większe tempo życia w dużych miastach. Być może ich mieszkańcy bardziej cenią swój czas, dlatego długość filmu, który mają obejrzeć, jest dla nich tak ważna – mówi Bartłomiej luzak YT360.pl

 

Okazuje się, że skłonność przerywania wydłużonych materiałów video wśród ankietowanych pogłębia się z wiekiem. W przedziale wiekowym 15-18 lat, równo połowa ankietowanych przerywa oglądanie, 19-24 lat 55 proc. ankietowanych, 25 – 34 lat 61 proc., 35 – 50 lat 58 proc.

 

Drugie pytanie, które zostało zadane podczas badania to „Czy ma dla Ciebie znaczenie długość filmów na YouTube?”. Najwięcej badanych (32 proc.) stwierdziło, że długość filmu nie ma znaczenia. Jednocześnie 26 proc. ankietowanych stwierdziło, ze woli krótsze materiały filmowe.

 

Co ciekawe, dla 39 proc. mężczyzn biorących udział w badaniu, długość filmu nie ma znaczenia. 28 proc. ankietowanych kobiet raczej woli krótsze materiały filmowe.

 

Z badania przeprowadzonego przez IQS wynika, że użytkownicy YouTube skłaniają się do oglądania krótszych materiałów video. Spowodowane to może być brakiem czasu lub zbyt nudnymi i wyczerpującymi materiałami. Blisko co trzeci ankietowany (32 proc.) stwierdził jednoznacznie, że długość materiału video nie ma dla niego znaczenia. Za bardziej rozbudowanymi formami opowiedziało się łącznie 7 proc. osób, które wzięły udział w badaniu.

 

Tylko jedna czwarta respondentów twierdzi, że zazwyczaj ogląda na YouTubie cały materiał od początku do końca. Najwytrwalsi są odbiorcy młodsi, do 18 roku życia, głównie uczniowie. Większość badanych preferuje krótsze materiały filmowe – twierdzi tak blisko połowa kobiet i 37% mężczyzn. Jedna trzecia uważa, że długość materiału nie ma znaczenia, kluczowa jest jego zawartość – tłumaczy Michał Kot, New Business Director w IQS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520