-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Nie dla Andrzeja Zybertowicza tytuł profesora. Czy to przez to, że jest doradcą prezydenta Andrzeja Dudy…!?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dr hab. Andrzej Zybertowicz, socjolog z UMK, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, nie uzyska profesorskiego tytułu – poinformował portal Gazeta.pl.

Decyzję odmawiającą przedstawienia prezydentowi kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora podjęło w tajnym głosowaniu Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Pięć głosów było za odmową, trzy głosy były przeciw, a trzy osoby się wstrzymały. Postępowanie w sprawie przyznania Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 r. Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Sprawa trafiła do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, która – w przypadku pozytywnej weryfikacji – przekazuje wniosek o nadanie profesury do prezydenta. Pisemne recenzje dorobku naukowego i publikacji Andrzeja Zybertowicza wydało w związku z procedurą pięciu naukowców. Jak podaje portal Gazeta.pl, opinie były podzielone.

 

Prof. dr hab. Józef Bańka ocenił, że doradca prezydenta „spełnia wszelkie ustawowo wymagane warunki ubiegania się o tytuł profesora nauk społecznych”, wskazując, że jego osiągnięcia są „wartościowe i cenne”. Z kolei prof. dr hab. Marcin Król stwierdził, że przedstawione do oceny prace naukowe Andrzeja Zybertowicza są „nieliczne”, a ich konkluzje „na tyle niedopracowane, że trudno o polemikę”.

 

Dla przypomnienia: Sekcja Nauk Humanistycznych i Społecznych dwukrotnie – 7 maja 2019 r. oraz 3 czerwca 2020 r. – rekomendowała odmowę poparcia wniosku dr. hab. Andrzeja Zybertowicza. Odnosząc się żartobliwie do decyzji Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, Andrzej Zybertowicz na Twitterze napisał: „Zapuściłem wszak brodę, by wyglądać jak prawdziwy profesor. Na próżno… O tempora, o mores!”.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520