Nie chcą powtórki z Flint. Gubernator Michigan podpisał ustawę

Nie chcą powtórki z Flint. Gubernator Michigan podpisał ustawę

Gubernator Michigan Rick Snyder podpisał ustawę, która ma uniemożliwić powtórkę tragicznej sytuacji z miejscowości Flint, której mieszkańcy długo po fakcie dowiedzieli się, że woda w ich kranach jest skażona ołowiem.

Nowa ustawa wymaga od władz miejskich odpowiedzialnych za dany system wodny, aby w ciągu maksymalnie trzech dni poinformowały opinię publiczną o tym, że stężenie ołowiu przekroczyło normę. Wcześniej było na to trzydzieści dni.

– Ta ustawa to ważny pierwszy krok – powiedział Snyder podczas wizyty we Flint, podkreślając, że wciąż trzeba wiele zrobić, aby uczynić to miasto lepszym miejscem do życia.

Problemy we Flint, gdzie żyje ok. 100 tysięcy osób, zaczęły się w kwietniu 2014 roku, gdy zaczęto pobierać wodę z rzeki o tej samej nazwie. Mieszkańcy natychmiast zauważyli różnicę i skarżyli się na kolor, zapach i smak wody, ale stanowe władze dopiero 1 października 2015 roku przyznały, że problem rzeczywiście istnieje. Już wcześniej badania pokazały podwyższony poziom ołowiu we krwi wielu dzieci.

(dr), Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0