-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Nie chcą gejów na paradzie z okazji Dnia Św. Patryka w Bostonie

Popularne

Bostońska organizacja OUTVETS, która skupia homoseksualnych weteranów amerykańskiej armii, twierdzi, że z powodu dyskryminacji odmówiono jej udziału w paradzie z okazji Dnia Św. Patryka.

Grupa Allied War Veterans Council zagłosowała przeciwko uczestnictwu OUTVETS w stosunku 9-4. – Powód odmowy jest niejasny, ale możemy tylko przypuszczać, że chodzi o to, że jesteśmy LGBTQ – napisała organizacja na Facebooku.

Decyzja rady spotkała się z dużą krytyką. Burmistrz Bostonu Marty Walsh oraz gubernator stanu Massachusetts Charlie Baker zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w paradzie, jeśli organizatorzy nie zmienią stanowiska.

– Nie będę tolerować jakichkolwiek form dyskryminacji w naszym mieście. Stanowimy jedność. Nie pójdę w paradzie, jeżeli ten problem nie zostanie rozwiązany. Każdy, kto ceni wartości naszego miasta, powinien zrobić to samo – oświadczył w środę Walsh.

W 1995 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że Allied War Veterans Council ma prawo do odmawiania homoseksualistom udziału w paradzie. W odpowiedzi władze Bostonu wycofały finansowanie dla parady, a burmistrzowie Thomas M. Menino i Walsh konsekwentnie rezygnowali z udziału.

Członkowie OUTVETS w ostatnich dwóch latach uzyskiwali zgodę na uczestnictwo. W środę na Facebooku grupa oznajmiła, że sprzeciw, który tym razem zgłoszono, jest konsekwencją śmierci w listopadzie 2016 roku należącego do Allied War Veterans Council dowódcy Briana Mahoneya. Po jego zgonie „wróciły stara, bigoteryjna mentalność i dyskryminacja”, stwierdzono.

(jj), Fot. Archiwum red.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane