HomePOLSKA

Nie będzie dziś wyroku w sprawie Kajetana P.

Nie będzie dziś wyroku w sprawie Kajetana P.

Nie będzie dziś wyroku w sprawie Kajetana P. – poinformowali dziennikarzy pracownicy Sądu Okręgowego w Warszawie. Zostaną za to wznowione czynności procesowe.

Na dziś planowano ogłoszenie wyroku w sprawie mężczyzny, oskarżonego o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego Katarzyny J. Do zabójstwa doszło w lutym 2016 roku, proces toczył się od maja 2018 roku. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej był utajniony. Rozprawy odbywały się w sali dla najgroźniejszych przestępców w sądzie przy ul. Kocjana na warszawskim Bemowie.
Kajetan P. miał status szczególnie niebezpiecznego. W lutym 2016 roku mężczyzna przyszedł do ofiary na lekcję. Miał ze sobą nóż, piłę i torbę. Zabił kobietę, ciało poćwiartował, ukrył w torbie i taksówką przewiózł do wynajmowanego w innej części miasta mieszkania. Żeby zatrzeć ślady, podpalił mieszkanie, a następnie uciekł. Szukano go w całej Europie, a po 14 dniach od morderstwa znaleziono go na Malcie. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara od 8 lat więzienia do dożywocia, ale ponieważ biegli uznali, że oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał ograniczona poczytalność, może dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary.

IAR/K.Surówka/wcześn./jjCOMMENTS