HomeUncategorized

Nick Helmer ubiega się ponownie o urząd burmistrza Prospect Heights

Nick Helmer ubiega się ponownie o urząd burmistrza Prospect Heights

CHICAGO. (in. wł.) Nick Helmer, burmistrz miasteczka Prospect Heigts, w Illinois ubiega się o wybór na kolejną kadencję. Wybory odbędą się 2 kwietnia, 2019 raoku.

Burmistrz spotkał sie ze swoimi wyborcami w ostatnią sobotę, 16 marca, 2019, gdzie przedstawił swoje osiągnięcia zawodowe i swó dorobek w ciągu ostatnich 8. lat jako burmistrz miasteczka.

Prospect Heights znajduje się w północno – zachodniej części aglomeracji chicagowskiej. Wśród ponad 16,000 mieszkańców około 1800 ma polskie pochodzenie. Tam znajdują się także polonijne biznesy jak Deli4You, także polonijne przedszkole i inne instytucje. Ponad 70% mieszkńców miasteczka ma europejskie korzenie. Szybko rosnącą populacją są  Latynosi.

Na obszarze miasteczka Prospect Heights znajduje się lotnisko biznesowe, które leży także częściowo na obszarze miasteczka Wheeling.

Nick Helmer opublikował swoją ulotkę z tytułem: “Living the American Dream as a Refugee”/”Uchodżca realizacje swoje amerykański marzenie/sen”. Helmer przyjechał przed 60 laty jako 10. letni uchodżca wojenny z targanej wojnami Jugosławii. Jego rodzina była zesłana wcześniej na Syberię. Z grupy 1200 dzieci w obozie na Syberii, 980 zmarło wskutek braku żywności, niskich temperatur i z powodu chorób. W obozie na Syberii zmarło także wielu dorosłych. Części jego rodziny udało sie uciec z Syberii i po wielu perypetiach przyjechać do USA.

W USA skończył studia, służyl przez 4 lata w amerykańskiej armii jako korespondent wojenny we Francji. Znał dobrze kilka języków, co było jego dodatkowym atutem.

Po zakończeniu służby wojskowej pod koniec lat 60.tych rozpocząl działalność biznesową. W Chicago poznał swoją żonę urodzoną w USA. Mają dwójkę dorosłych dzieci Nicolasa (prawnik) i Rebecca, którzy przyszli na jego spotkanie z wyborcami wraz z w wnukami.

 

Helmer ma na swoim koncie wiele osiągnięć biznesowych. Helmer kandyduje na 3. kadencję i chce zrealizować wiele projektów dla miasteczka, minn przebudować przestarzała sieć kanalizacyjną.

Wraz z nim kandyduje na urząd radnego Prospect Heights – Wendy Morgan, prawniczka, pełniąca od wiielu lat funkcję urzędnika miasteczka. W czasie rozmowy z kandydatką dowiedzieliśmy się, że jej dziadek pochodził z Warszawy. Przyjechał w okresie międzywojennym do USA.

 

Warto sprawdzić i porównać kandydatów i ich programy z ich oponentami. Przypomnijmy, że wybory w Chicago i na przedmieściach odbędą się 2 kwietnia, 2019 roku.

Zachęcamy polonijnych obywateli USA, którzy są zarejestrowani do głosowania na ich wybranych kandydatów w ich miejscach zamieszkania.

@Tekst i zdjęcia Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS