14.6 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nice 1 Liga. Walkower! Zweryfikowano wynik meczu Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów

Nice 1 Liga. Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postanowiła przyznać walkower na korzyść Zagłębia Sosnowiec. Chodzi o mecz 16. kolejki z Ruchem Chorzów, który zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

„Dziennik Zachodni” już w niedzielę donosił, że PZPN rozstrzygnie ten mecz jako walkower na korzyść Zagłębia. Wszystko przez błąd kierownika Ruchu Andrzeja Urbańczyka, który do osiemnastki wpisał Jakuba Bieleckiego zamiast Artura Balickiego, który rzeczywiście pojawił się na boisku w 86 minucie (Bieleckiego zabrakło nawet na ławce rezerwowych). Balicki przez te kilka minut nic na murawie nie zdziałał i nie miał żadnego wpływu na wynik pojedynku, ale faktem jest, że pojawił się na boisku nielegalnie, bo nie było go w meczowym protokole.