2.2 C

NHL: Waszyngton wygrał w Pittsburghu

Hokeiści na lodzie Washington Capitals po dogrywce wygrali na wyjeździe z Pittsburgh Penguins 3:2 w półfinale Konferencji Wschodniej ligi NHL. Po dwóch porażkach przed własną publicznością zespół z Waszyngtonu, najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, odniósł pierwsze zwycięstwo i w serii do 4 zwycięstw przegrywa 1:2.

Trzeci mecz dwóch najlepszych ekip sezonu zasadniczego od początku przebiegał pod dyktando stołecznego klubu. Po golach Nicklasa Bäckströma i Jewgienija Kuzniecowa na 10 minut przed końcem III tercji Waszyngton prowadził 2:0. Na niespełna dwie minuty przed końcem, w odstępie 48 sekund do remisu doprowadzili Jewgienij Małkin i Justin Schultz. W 4. minucie dogrywki, podczas gry w przewadze, gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Waszyngtonu Kevin Shattenkirk.

Kolejny mecz odbędzie się w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego, również w Pittsburghu.

Wynik 3. meczu półfinałowego Konferencji Wschodniej Pucharu Stanleya:
Pittsburgh Penguins – Washington Capitals po dogrywce 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1); w serii do 4 zwycięstw Pittsburgh prowadzi 2:1