3.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

NHL. Szóste zwycięstwo z rzędu Blackhawks

Hokeiści Chicago Blackhawks odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w sezonie zasadniczym ligi NHL.
W niedzielę  pokonali po dogrywce Dallas Stars 4:3.
Chicago Blackhawks zaliczyli dwa zwycięstwa w dwumeczu z Dallas Stars. W sobotę pierwsza bramka meczu padła już w 11. sekundzie gry po trafieniu Richard’a Panika. Po pierwszej tercji, 2:1 prowadzili jednak gospodarze. Blackhawks przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej części gry. Wyrównująca bramkę zdobył w 3. minucie Ryan Hartman, a wynik meczu ustalił wykorzystując Power-Play Czarnych Jastrzębi – Patrick Kane.
W niedzielę dramaturgii było jeszcze więcej. Po 8 minutach gry w drugiej tercji, Stars prowadzili już 2:0. Pierwszego gola hokeiści z Dallas zdobyli grając w przewadze, drugiego w osłabieniu. Bramkę kontaktową zdobył jeszcze w drugiej części gry Patrick Kane. W trzeciej tercji, po bramkach Jonathan’ Toews’a i Artem’a Anisimov’a zdobytych w odstępie jednej minuty Blackhawks wyszli na prowadzenie 3:2. W końcówce trzeciej tercji Stars wycofali bramkarza i na minutę i 20 sekund przed końcem gry doprowadzili do wyrównania.
W dogrywce miażdżącą momentami przewagę mieli goście, którzy po przewinieniu Patrick’a Kane’a przez dwie minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Ostatecznie wygrali jednak Blackhawks. Gola na wagę zwycięstwa zdobył na 29 sekund przed końcem dogrywki Marian Hossa.
Piąty kolejny mecz wygrali New York Rangers. Nowojorczycy zwyciężyli Winnipeg Jets 5:2. Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli Edmonton Oilers, którzy pokonali Detroit Red Wings 2:1.
W pozostałych spotkaniach St. Louis Blues wygrali z Colorado Avalanche 5:1, Anaheim Ducks pokonali Calgary Flames 4:1, a Carolina Hurricanes przegrali z New Jersey Devils 1:4.