4.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

NHL: Porażka Columbus, wymęczone zwycięstwo Chicago

Porażka lidera Zachodu, zwycięstwo najlepszego klubu na Wschodzie w meczach ligi NHL.

Lider rozgrywek, Columbus Blue Jackets przegrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:5 i była to ich trzecia porażka w czterech ostatnich meczach. Goście prowadzili po I tercji 1:0, a po dwóch częściach było 3:3. Szwed Victor Rask strzelił jedną z bramek dla zwycięzców i miał 2 asysty. Calumbus zachowali prowadzenie w tabeli Zachodu, mają 60 punktów i o 3 pkt. wyprzedzają 3 kluby: Pittsburgh Penguins, Washington Capitals i New York Rangers.

Na Wschodzie liderem pozostają Chicago Blackhawks, którzy dopiero po dogrywce wygrali u siebie z Detroit Red Wings 4:3. W 61. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Duncan Keith. Chicago mają 59 punktów i o 4 pkt. wyprzedzają Minnesota Wild. Po 7 punktów tracą do lidera San Jose Sharks i Anaheim Ducks.
Ekipa z San Jose pokonała na wyjeździe Edmonton Oilers 5:3, a aż 3 bramki dla zwycięzców strzelił Duńczyk Mikkel Boedker i był to jego 4. hat-trick w karierze. Anaheim przed własną publicznością pokonali natomiast Dallas Stars 2:0.

Najsłabszym zespołem pozostają Colorado Avalanche, którzy z dorobkiem 27 punktów zamykają tabelę Zachodu.