5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

NHL: Dallas Stars i Vegas Golden Knights w finale Zachodu Pucharu Stanleya

Hokeiści Dallas Stars i Vegas Golden Knights zagrają w finale Zachodu Pucharu Stanleya. Decydujący o awansie mecz półfinałowy z Vancouver Canucks ekipa z Newady pewnie wygrała 3:0.

Wynik nie oddaje jednak do końca przebiegu meczu; po 2 tercjach było 0:0, a wszystkie bramki padły w odstępie 6 minut.
Dużo więcej emocji towarzyszyło ostatniemu spotkaniu Dallas Stars z Colorado Avalanche. Mecz rozstrzygnął się po dogrywce, a bohaterem zwycięskiej ekipy był Joel Kiviranta. Fin zdobył w sumie 3 gole, w tym na 4:4 na 3,5 minuty przed końcem III tercji oraz ten najważniejszy – w dogrywce.

Pierwszy mecz finału Zachodu odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na Wschodzie Tampa Bay Lightning czekają na finałowego rywala, którym będą hokeiści Philadelphia Flyers lub New York Islanders.

Wyniki rozstrzygających półfinałów Konferencji Zachodniej Pucharu Stanleya:
Colorado Avalanche – Dallas Starspo dogrywce 4:5 (1:2, 1:1, 2:1, 0:1); seria do 4 zwycięstw 3:4
Vegas Golden Knights – Vancouver Canucks3:0 (0:0, 0:0, 3:0); seria do 4 zwycięstw 4:3