"> " Networking Professional Career Building & Scholarship " - wiadomosci.com

” Networking Professional Career Building & Scholarship “

” Networking Professional Career Building & Scholarship “

Spotkanie odbyło się 5 kwietnia br. w pięknej Sali Lustrzanej Konsulatu Rzeczypospolitej Polski w Nowym Jorku.
Wszystkich młodych, zgromadzonych w tym niezwykłym miejscu przywitał Konsul Generalny, Maciej Golubiewski. Następnie Dorota Andraka ( prezes  Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce ) razem z Małgorzatą Grądzki (przedstawicielką Polish&Slavic Federal Credit Union ) oraz z Markiem Skulimowskim Prezesem Fundacji Kościuszkowskiej udzielili informacji  młodym studentom odnośnie stypendiów przyznawanych przez ich organizacje w Ameryce. Wyjaśniali, jak dążyć do otrzymania  nagród pieniężnych na dalszy rozwój  swojej kariery zawodowej.
Po wstępnej prezentacji, na krzesłach zasiadło czterech młodych expertow, którzy już są zaangażowani w swoja działalność zawodowa i podzielili się swoimi przeżyciami, które prowadziły do sukcesu. Był to Paweł Benedykcinski ( Portfolio Strategy Analyst Bank Leumi ), Tomasz Siergiejuk ( Chase Wealth Management ), Matthew Tyrmand ( Deputy Director OpenTheBooks.com ) oraz Gregory F. Orwat świeżo upieczony architekt.
Kolejny etap spotkania przeszedł tym razem na panel młodzieży, która podzieliła się z przyszłymi studentami swoimi doświadczeniami o studiach w Ameryce. Byla to Sandra Grzybowski, która obecnie jest studentem w Columbia University, Robert Agrasinski, student z New Jersey Institute of Technology, Lukasz Swiderski, student z NYU School of Law, oraz moderator i President of the Youth Affairs Committee at PSSCA – Jakub Jan Staniewski, student Rutgers Business School.  Byla to najbardziej interesująca część dla Victorii Pajkowskiej, absolwentki PSD im. St. Moniuszki w Rockaway  Beach.  Obecnie Victoria  jest w 3 klasie Liceum Laguardia High School for Performance and Art i w przyszłym roku będzie podejmować decyzje wyboru dalszych studiów.   Wszyscy ci młodzi studenci, którzy mają w sobie korzenie z Polski podkreślali, jak dumni są z tego, że Polska to kraj ich rodziców, dziadków.  Mówili, jak Polacy pokazują w sobie determinację, są również ciężko pracującymi ludźmi, dążącymi do celu, którzy nie poddają się i nie pozbywają się swoich wartości moralnych, które wynieśli z polskiego domu. Dzielili się rada z przyszłymi studentami aby zawsze byli sobą, aby kontynuowali ciężką prace studencka, która na pewno przyniesie owoce, aby stworzyli sobie wizje, byli zorganizowani, ponieważ będzie o wiele trudniej niż w liceum.
By tworzyli nowe horyzonty na świat i znaleźli również balans, czas na relaks, bycie w naturze, co po prostu uspokoi ich wnętrze.
Spotkanie zakończyło się koncertem Bokun / Kościuszko play Moniuszko – Piosenki bez Slow, jakże nastrojowym z nutka naszej polskości oraz kawą, paczkami i przystawkami ufundowanymi przez Polish & Slavic FCU.
Bernadetta KaletaCOMMENTS

WORDPRESS: 0