HomeKultura

Netflix zaproponował rozwiązanie afery historycznej związanej z serialem “Iwan Groźny z Treblinki. Premier dziękuje

Netflix zaproponował rozwiązanie afery historycznej związanej z serialem “Iwan Groźny z Treblinki. Premier dziękuje

Premier Mateusz Morawiecki podziękował Netflixowi za rozwiązanie sytuacji związanej z nieścisłością historyczną przedstawioną w serialu “Iwan Groźny z Treblinki”. Chodzi o wykorzystanie współczesnej mapy Polski do pokazania lokalizacji obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Do przedstawionej sceny zabrakło komentarza.

“Błędy nie zawsze powstają ze złej woli, dlatego warto konstruktywnie rozmawiać o ich korekcie. Dziękuję Netflix oraz mojemu Zespołowi, że tym razem udało się tak szybko wyjaśnić sytuację i rozwiązać problem” – napisał na Twitterze premier.

Wcześniej premier napisał list do szefa Netfixa, reagowało także MSZ. W odpowiedzi na polską reakcję Netflix poinformował, że do serialu “Iwan Groźny z Treblinki” doda teksty objaśniające zawarte w nim mapy historyczne.

“Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945” – przekazał Netflix w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze.

Pięcioodcinkowy serial dokumentalny pojawił się na Netflixie pod koniec października.

Netflix to płatna platforma internetowa zawierająca seriale i filmy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/FB, wczesn/Wj/mt

COMMENTS