HomeŚwiat

Neonaziści atakują cudzoziemców ubiegających się o azyl

Neonaziści atakują cudzoziemców ubiegających się o azyl

W Niemczech coraz częściej dochodzi do aktów przemocy przeciwko imigrantom przybywającym do tego kraju. Odradzają się skrajnie prawicowce ruchy, partie lewicowe tymczasem starają się jak mogą pomóc uchodźcom przystosować się do nowych realiów.


Te sceny niepokojąco przypominają mroczne dni z zamierzchłej historii. Uchodźcy muszą mierzyć się z coraz większą agresją Niemców. Prawicowcy używają bomb zapalających, albo atakują cudzoziemców kijami baseballowymi. W coraz bardziej brutalny sposób protestują tym samym przeciwko kanclerz Angeli Merkel i jej polityce otwartych drzwi dla imigrantów.

W Meerane w Saksonii ponad setkaprawicowców rzuciła fajerwerki na obóz dla azylantów. Chcieli przekonać ich, że nie powinni zostawać w tym mieście.W Magdeburgu 30 osób, niektórzy z kijami baseballowymi, pobiło trzech Syryjczyków. Ofiary ataku w wieku od 26 do 35 lat z licznymi obrazeniami trafiły do szpitala. W Wismar w Meklemburgii bandyci zaatakowali baseballem dwóch młodych Syryjczyków. Krzyczeli nazistowskie pozdrowienia “Sieg Heil”, a następnie uciekli. U ofiar ataku stwierdzono wstrząśnienie mózgu. W Freital prawicowcy próbowali dopaść lewicowego polityka, który jawnie popiera politykę imigrancką. W obozie dla uchodźców doszło też do kolejnego ataku. Kiedy przed oknem sypialni jednego z azylantów wybuchła bomba, mężczyzna został raniony odłamkami w twarz.
Coraz większe napięcie obserwuje się też pomiędzy partią CDU Angeli Merkel i jej siostrzaną  CSU w Bawarii, która domaga się zamknięcia granicy niemiecko- austriackiej. W odpowiedzi na obecna sytuację Angela Merkel zwołała nadzwyczajne spotkanie swojej partii, po tym jak jej sojusznik w Bawarii Horst Seehofer z CSU, groził, że kanclerz musi w końcu podjąć konkretne działania, by powstrzymac kolejne fale imigrantów. Podczas gdy większość Niemców początkowo popierała politykę otwartych drzwi dla uciekających przed wojną i prześladowaniami, teraz coraz więcej obywateli zaczyna się od niej odwracać.COMMENTS