Negocjacje rządu z nauczycielami wznowione

Negocjacje rządu z nauczycielami wznowione

Negocjacje rządu z oświatowymi związkami zawodowymi zostały wznowione. O godzinie 10.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie po kilku dniach przerwy powrócono do rozmów na temat podwyżek w oświacie.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podkreślał, że rząd będzie namawiał centrale związkowe do porozumienia, które już wcześniej podpisała oświatowa „Solidarność”. „Mamy pewne propozycje, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli przede wszystkim” – mówił Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera apelował o zawieszenie strajku, żeby maturzyści mogli przystąpić do egzaminu.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przed wejściem na spotkanie mówił, że związek ma nową propozycję i nie wycofuje się z postulatu 30 proc. podwyżki w tym roku. „Nie mamy żadnej delegacji do tego, żebyśmy z tego zrezygnowali” – mówił Sławomir Broniarz. „Dyskutować można o kalendarzu, o niczym więcej” – dodał.

7 kwietnia porozumienie z rządem podpisała oświatowa „Solidarność”. Zakłada ono m.in. 15-procentową podwyżkę, skrócenie stażu, 300 złotych dodatku za wychowawstwo, zmianę w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.Ingram&M.Szymczakowska/ap/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0