HomeSport

NBA: Los Angeles Lakers o krok od finału Konfederacji Zachodniej

Los Angeles Lakers pokonali Houston Rockets 110:100 i są od krok awansu do finału Konfederacji Zachodniej.

Koszykarze Los Angeles Lakers nie mieli sobie równych pod koszem. W sumie zebrali 52 piłki, przy 26 zbiórkach rywali. Końcowy wynik może nie odzwierciedlać przewagi jaka dzieliła oba zespoły na parkiecie, jednak było ona bardzo widoczna. Koszykarze z Los Angeles do przerwy prowadzili 57:41, a chwilę po wznowieniu gry przewaga urosła do 21 punktów.

Mimo przewagi “Jeziorowców” Rockets postanowili jeszcze podjąć rękawice. Na trochę ponad 7 minut do zakończenia spotkania Lakers prowadzili 101:78, jednak po kilku minutach przewaga stopniała do pięciu punktów (105:100). Wówczas za trzy trafił Alex Caruso, a chwilę później trzecie zwycięstwo swojej drużyny przypieczętował LeBron James.

Houston Rockets – Los Angeles Lakers 100:110 (22:26, 19:31, 29:29, 30:24)
(Westbrook 25, Harden 21, Gordon 19 – Davis 29, James 16, Caruso 16, Rondo 11)

Stan w serii: 3-1 dla Lakers