HomeSport

Nawałka powołał kadrę na mecze z Danią i Armenią

Nawałka powołał kadrę na mecze z Danią i Armenią

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił kadrę na mecze eliminacji mundialu 2018 z Danią i Armenią (8 i 11 października, oba na PGE Narodowym w Warszawie). Nawałka postawił na sprawdzone nazwiska. Nowymi twarzami w drużynie będą tylko Łukasz Skorupski i Damian Dąbrowski.

 

Dąbrowski (Cracovia) jest jednym z pięciu zawodników Lotto Ekstraklasy, którzy znaleźli uznanie w oczach Nawałki. Poza nim w kadrze znaleźli się Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec (obaj Legia), Krzysztof Mączyński (Wisła) oraz Sławomir Peszko (Lechia).

 

W pierwszym meczu eliminacji Biało-Czerwoni tylko zremisowali 2:2 w Kazachstanie. Sześć punktów w październikowych meczach bardzo przyda im się w walce o awans na rosyjski mundial.

 

 

 

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Danią i Armenią:

 

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

 

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus.

 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Tomasz Jodłowiec, Damian Dąbrowski, Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Sławomir Peszko, Piotr Zieliński.

 

Napastnicy: Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek.

 

TD (AIP)

COMMENTS