-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Nauczycielka z odciętą głową, zwłoki wiezione. Dziś wyrok

Popularne

Sąd Okręgowy w Warszawie ma dziś (5.07) wydać wyrok w sprawie Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego Katarzyny J.

Do zabójstwa doszło w lutym 2016 roku, proces toczył się od maja 2018 roku. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej był utajniony. Rozprawy odbywały się w sali dla najgroźniejszych przestępców w sądzie przy ul. Kocjana na warszawskim Bemowie.

Kajetan P. miał status szczególnie niebezpiecznego. W lutym 2016 roku mężczyzna przyszedł do ofiary na lekcję. Miał ze sobą nóż, piłę i torbę. Zabił kobietę, ciało poćwiartował, ukrył w torbie i taksówką przewiózł do wynajmowanego w innej części miasta mieszkania. Żeby zatrzeć ślady, podpalił mieszkanie, a następnie uciekł. Szukano go w całej Europie, a po 14 dniach od morderstwa znaleziono go na Malcie. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara od 8 lat więzienia do dożywocia, ale ponieważ biegli uznali, że oskarżony w chwili popełnienia przestępstwa miał ograniczona poczytalność, może dojść do nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Sentencja wyroku będzie jawna, ale jego uzasadnienie – tajne.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Martyna Szymczakowska/ap/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane