20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Nasila się konflikt władz miasta Jersey City z Polonią. Burmistrz Steven Fulop odmawia spotkani

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nasila się konflikt władz miasta Jersey City z Polonią. Burmistrz Steven Fulop odmawia spotkania z przedstawicielami komitetu Pomnika Katyńskiego, a Polonia przygotowuje się do akcji protestacyjnych.

Polonia z Jersey City i Nowego Jorku zapowiada dwie, zakrojone na szeroką skalę, akcje protestacyjne w obronie pomnika. „Jako mniejszość etniczna musimy pokazać naszą siłę, żeby nas zauważono” – powiedział Sławomir Platta, polonijny prawnik, który kandyduje na urząd senatora w stanie Nowy Jork. To z jego inicjatywy 13 maja pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City odbędzie się protest Polonii. Sławomir Platta wynajął już autokary, które zawiozą nowojorskich polonusów do Jersey City.
Natomiast Komitet Pomnika Katyńskiego zapowiedział pikietę przed ratuszem w Jersey City. „Mam nadzieję, że władze miasta wydadzą nam pozwolenie na protest. Może jednak się zdarzyć tak, że dostaniemy je dopiero pod koniec miesiąca” – powiedział szef komitetu Krzysztof Nowak. Władze miasta nie tylko odmawiają rozmów z Polonią, ale i próbują utrudnić akcje protestacyjne przed urzędami miejskimi.

IAR/ Małgorzata Kałuża, Nowy Jork/em/moc

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520