"> NASA: Są dowody, że woda płynie na Marsie - wiadomosci.com

NASA: Są dowody, że woda płynie na Marsie

NASA: Są dowody, że woda płynie na Marsie

NASA ogłosiła dziś na konferencji prasowej, że na Marsie są  dowody na to, że ciekła woda płynie tam do dziś.

 

Ślady zaobserwowane przez spektometr obrazowy (MRO) ciemnieją i wydają się płynąć w dół po stromych zboczach w czasie ciepłych pór roku, a następnie znikają w chłodniejsze pory roku. Pojawiają się one w kilku miejscach na Marsie, kiedy temperatury są powyżej minus 10 stopni Fahrenheita (minus 23 Celsjusza), a znikają w chłodniejszych godzinach – informuje NASA.

 

– Naszą misją na Marsa było szukanie wody. Nasze badania potwierdzają już to co od dłuższego czasu podejrzewaliśmy – powiedział John Grünsfeld, astronauta i współpracownik NASA w Waszyngtonie. – Jest to znaczący postęp, gdyż wydaje się potwierdzać, że woda wypływa obecnie z powierzchni Marsa – ocenił.

 

Inny przedstawiciel NASA dodał, że wykrycie uwodnionych soli na zboczach (ślady ciemniejące i znikające) oznacza, że woda odgrywa istotną rolę w tworzeniu smug zaobserwowanych przez spektometr obrazowy – powiedział Lujendra Ojha z Georgia Tech w Atlancie. Lujendra Ojha jest głównym autorem raportu o odkryciach na Marsie. Cały raport opublikowano 28 września przez “Nature Geoscience”. Naukowiec dodał też, że takie obserwacje zostały dokonane w kilkudziesięciu miejscach Marsa.

 

Jak dodali przedstawiciele NASA: Ludzkość che znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy jest życie na Czerwonej Planecie? Najlepszym sposobem na to jest wysłanie na Marsa ludzi.COMMENTS

WORDPRESS: 0