11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Narzeczona księcia Harry’ego Meghan Markle otrzyma nietypowy prezent od polskich aktywistów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które sprzeciwia się cierpieniom zwierząt, przekazało przyszłej księżnej luksusową etolę ze sztucznego futra. Prezent ma być podziękowaniem za postawę aktorki, która odmawia noszenia futer naturalnych.

 

Na kilka dni przed zaślubinami amerykańskiej gwiazdy telewizyjnej Meghan Markle z księciem Harrym – szóstym w kolejce kandydatem do brytyjskiego tronu – polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki wysłało stylowej pannie młodej prezent ślubny, który dowodzi, że sztuczne futro to element garderoby godny księżniczki. Luksusowa szmaragdowozielona etola, autorstwa polskiej projektantki Anety Larysy Knap – założycielki marki FOLK DESIGN – jest już w drodze do przyszłej księżnej. Aktywiści chcą w ten sposób podziękować aktorce za to, że w swoich stylizacjach i na planach zdjęciowych konsekwentnie odmawia noszenia produktów okupionych cierpieniem zwierząt futerkowych.

 

Narzeczona księcia Harry’ego jest znana ze swojej działalności filantropijnej i aktywizmu, a jej decyzja dotycząca futer podyktowana jest ściśle etycznymi pobudkami. Meghan jest jednocześnie światową ikoną mody – cokolwiek postanowi na siebie założyć, wyprzedaje się w ciągu kilku godzin. Niedawno spekulowano, że ze względu na długą tradycję współpracy marki Burberry z rodziną królewską, to właśnie tzw. “efekt Meghan Markle” mógł spowodować decyzję tego domu mody o rozważeniu całkowitej rezygnacji z futer naturalnych. Byłaby to kolejna luksusowa marka decydująca się na ten krok, po takich gigantach jak Gucci, Armani, Versace, czy Hugo Boss. Łącznie grono członków międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer liczy prawie 900 marek i projektantów z całego świata. Jest wśród nich również FOLK DESIGN.

 

“Po licznych projektach, które realizowałam na potrzebę międzynarodowych pokazów, jestem bardzo podekscytowana możliwością podzielenia się moją wizją mody z piękną Meghan” – mówi Aneta Larysa Knap, projektantka przekazanej w prezencie etoli i zdobywczyni medalu ” Polonia Minor”, przyznawanego za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski – “Moim celem jest udowodnienie, że luksusowa moda może być projektowana w sposób etyczny, z pominięciem okrucieństwa ferm futrzarskich” – dodaje.

 

“Meghan Markle będzie pierwszą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej, która otwarcie sprzeciwia się noszeniu futer naturalnych. To ogromne zwycięstwo w walce z przemysłem futrzarskim i niewątpliwy dowód na to, że moda staje się coraz bardziej etyczna” – komentuje Anna Iżyńska, specjalistka ds. komunikacji ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – “Przesyłamy Meghan nasze najlepsze życzenia z okazji ślubu i nie możemy się doczekać stylizacji, które wybierze, kierując się dobrem zwierząt i inspirując tym samym miliony kobiet na całym świecie do pójścia w jej ślady” – dodaje.

 

Światowy trend odchodzenia od futer naturalnych związany jest m.in. z rosnącą świadomością na temat warunków, w jakich odbywa się hodowla zwierząt futerkowych i licznymi śledztwami przeprowadzonymi przez Otwarte Klatki oraz organizacje partnerskie na setkach ferm futrzarskich w 14 krajach Europie.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520