Narodowe Centrum Badań i Rozwoju: Trwają prace nad prototypem autobusu elektrycznego w cenie konkurencyjnej wobec pojazdów spalinowych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju: Trwają prace nad prototypem autobusu elektrycznego w cenie konkurencyjnej wobec pojazdów spalinowych

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Maciej Chorowski powiedział, że trwają prace nad prototypem autobusu elektrycznego w cenie konkurencyjnej wobec pojazdów spalinowych. O tym projekcie będzie mowa na rozpoczynającym się dziś kongresie Impact mobility rEVolution 2018 w Katowicach. W wydarzeniu weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

Do roku 2023 na polskie drogi ma wyjechać tysiąc autobusów, nie emitujących spalin. “Te autobusy, które chcemy sfinansować w fazie badawczo-rozwojowej i doprowadzić do fazy prototypu, mają być energooszczędne i częściowo autonomiczne”, mówił w Sygnałach Dnia szef Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Maciej Chorowski.

Projekt tysiąca autobusów elektrycznych sfinansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jest to koszt w wysokości około 2 mld zł. Koszty obejmują także opracowanie infrastruktury, niezbędnej do wprowadzenia pojazdów nowej generacji.

Kongres Impact mobility rEVolution 2018 w Katowicach potrwa do jutra. To międzynarodowe wydarzenie jest okazją do debaty o przyszłości pojazdów elektrycznych i autonomicznych w Polsce i na całym świecie. Bierze w nim udział około 2 tys. uczestników oraz 80 wystawców z całego świata.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Szulborska/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0