HomeSport

Narciarstwo: Prezydent Andrzej Duda zainagurował Maraton w Zakopanem

Narciarstwo: Prezydent Andrzej Duda zainagurował Maraton w Zakopanem

Prezydent Andrzej Duda uroczyście otworzył w Zakopanem charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim – “12H Slalom Maraton Zakopane 2020”. Jako kapitan narciarskiej drużyny zjechał z numerem pierwszym tym samym rozpoczynając zawody.

Celem imprezy jest zebranie pieniędzy, które wesprą młodych sportowców z niepełnosprawnościami. W dwunastogodzinnym narciarskim maratonie, najlepsi w Polsce specjaliści w tej dziedzinie bez przerwy pokonują slalom.

“Dziękuję serdecznie wszystkim naszym uczestnikom, dziękuję bardzo wszystkim zawodnikom, narciarzom którzy przyjechali dzisiaj po to żeby brać udział w tym wielkim sportowym wydarzeniu” – powiedział prezydent i dodał: “Dziękuję, że państwo poświęcacie czas, ogromnie dziękuję za ten niedzielny wysiłek – 12 godzin jazdy na nartach, po to aby wyśrubować ten rekord, który tutaj jest od zeszłego roku i zdobyć fundusze na zajęcia rehabilitacyjne dzieci”.

Zawodnicy będą jeździć charytatywnie przez 12 godzin. W wydarzeniu biorą udział mistrzowie i reprezentanci Polski oraz najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Celem zawodów jest pobicie rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Rekord wynosi obecnie 698 kilometrów.

Głównym celem zawodów jest wsparcie podopiecznych fundacji Handicap Zakopane, która zajmuje się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi.
12H Slalom Maraton jest organizowany od 2015 roku.

Redakcja Sportowa PR / tom

COMMENTS